Planinski tabor Jezersko 2017

Letošnje poletje smo s planinci že sedemnajstič teden dni (od sobote 15. julija do sobote, 22. julija) aktivno preživeli v kraju Jezersko. Nahajali smo se ob velikim ledeniškem jezeru, po katerem je kraj dobil ime “Pr’ Jezer”. Izhodišče za izlete je bil taborni prostor. Podali smo se na Češko kočo, Jenkovo planino,  Goli vrh in Vernikov Grintovec. Ogledali smo si muzejsko zbirko in Jezerske štorije v muzeju  Jenkova kasarna. Mladi planinci so se preizkusili v plezanju po naravni steni – Mlinarjeva peč. V taboru smo se sproščali ob različnih aktivnostih v naravoslovnih in ustvarjalnih delavnicah, športnih in družabnih igrah. Ob večerih smo se zabavali ob tabornem ognju.

V planinski tabor se je vključilo 27 učencev naše šole, profesorica naravoslovja, profesorica športne vzgoje in mentorica starejše planinske skupine.

Morda vam bo všeč tudi...