Planinske igre na Boču

V soboto, 7. 10. 2017, smo se odpravili na 1. planinski izlet v tem šolskem letu. Izpred šole smo se zgodaj zjutraj z avtobusom odpeljali do Poljčan. V Poljčanah smo izstopili in se povzpeli na Boč (979 m NV). Pot je bila strma. Hodili smo dobri 2 uri. Ko smo prišli na vrh, smo pomalicali in se po stopnicah povzpeli na razgledni stolp. Razgled je bil prekrasen. Od tam se je videlo tudi Celje. Pod stolpom smo z gospo Mirt naredili poskus o topnosti apnenca. Nato smo se spustili do planinskega doma. Pot je bila strma in polna gob. Ko smo prispeli do doma, smo se razvrstili v skupine za nogomet in igre. Pri nogometu smo Ljubečani osvojili 1., 2. in 4. mesto, pri igrah pa 1. in 3. mesto. Po igrah smo se posladkali z nagradami in se odpravili proti Poljčanam, kjer smo počakali na avtobus pod staro lipo. Z avtobusom smo se odpravili domov. Imeli smo se lepo.

Aleksander A. in Blaž K., 6.r.

Morda vam bo všeč tudi...