Prvi izlet najmlajših planincev na Ribnik Vrbje

V soboto, dne 7.10.2017, smo se z 12 najmlajšimi planinci in dvema spremljevalkama odpravili na naš prvi planinski izlet na Ribnik Vrbje. Pot smo pričeli v meglenem jutru iz Kasaz in krenili ob levem bregu Savinje. Na poti smo opazovali jesensko naravo, si ogledali čistilno napravo, spregovorili o jesenskem vremenu in spremembah v naravi. Ko smo prispeli na ribnik smo najprej imeli malico in nekaj časa za igro. Ker je potekalo organizirano opazovanje ptic smo imeli priložnost, da tudi sami pokukamo skozi daljnogled. Tako smo lahko opazovali race, čaplje, želve in druge živali, ki prebivajo ob ribniku. Odpravili smo se na krajši sprehod okoli ribnika, si ogledali še nasade hmelja, rastlinstvo in druge zanimive stvari. Nato je sledil čas za delavnico, kjer smo spoznavali, kaj imajo planinci v nahrbtniku. Sledilo je kosilo in seveda sladoled, saj je bilo vreme več kot primerno. Preden smo se podali na pot proti železniški postaji v Žalcu pa smo ugotovili, da nas je Škratek obdaril z odsevniki, zaradi katerih smo bili bolj vidni v prometu. Po krajši poti vse do Žalca smo na železniški postaji počakali na vlak in na njem dobili priložnost, da pokukamo v kabino strojevodje in v njej tudi potrobimo. Veseli, prijetno utrujeni in polni novih vtisov smo se v Celju poslovili.

Morda vam bo všeč tudi...