Planinski izlet na Kraški rob in Ankaran

V soboto, 21. 10. 2017 smo se izpred šole odpravili z avtobusom do Hrastovelj. Od tam smo peš krenili do Podpeči. Videli smo obrambni stolp. Nato smo se povzpeli na Kraški rob. Pot je bila zelo strma, prepletena s koreninami. Razgled je bil prelep. Od tam smo šli na vrh Jamperšnik, kjer je bilo zelo veliko rož in še lepši razgled. Občudovali smo tam živeče živali (kobilice, bogomoljke…) in rastline.  Nato smo se po strmi poti odpravili do Hrastovelj. Šli smo čez vasi Zazid in Zanigrad. Nato smo se z avtobusom odpeljali v Ankaran. Nastanili smo se v župnišču cerkve sv. Nikolaja. Zvečer smo odšli do pomola, kjer smo se pogovarjali in igrali. Ko se je že zelo stemnilo smo odšli nazaj do našega prenočišča. Pred spanjem smo se skupaj igrali družabno igro. V nedeljo, 22.10.2017 smo se zgodaj zbudili in šli na jutranjo telovadbo. Sledil je obilen zajtrk. Šli smo v naše sobe kjer smo se igrali svoje družabne igre, saj se je pripravljalo slabo vreme. Ko se je nebo razjasnilo, smo odšli na pohod do Kolombana. Nameravali smo iti do Debelega rtiča, a se je pripravljalo slabo vreme. Zato smo šli do Valdoltre in ob njej do obale, kjer smo spoznali, da smo v slepi ulici. Morali smo iti okoli in spet do obale. Ob obali pa smo šli do župnišča, kjer nas je čakalo obilno kosilo. Po kosilu smo se z avtobusom odpravili domov.

Izlet je bil lep in poln doživetij.

Blaž K. in Aleksander A., 6.r.

 

Morda vam bo všeč tudi...