Smrekovec

SMREKOVEC

Kdor čaka, dočaka – prelepo jesensko vreme, ki se je napovedovalo v soboto, 12. Oktobra 2019. Alpski vrt je bilo naše izhodišče. Najprej smo se pri Mozirski koči na Golteh ustavili na dopolnilnem zajtrku, nato pa se odpravili na razgibano pot proti Smrekovcu. Mimo vlečnice Morava, ledenega brezna in pastirskih kolib smo najprej osvojili sedlo Kal, ki nam je ponujal odličen pogled na naš cilj. Spustili smo se do križišča cest, ki povezujejo savinjsko in šaleško dolino ter krenili proti planinskemu domu. Pred osvojitvijo vrha se je iz nahrbtnikov pred kočo zelo prilegla malica in različni prigrizki. Kot se za vrh spodobi smo tu in tam zasopihali v strmi breg. Izjemen razgled in spoznanje, da je polovica poti uspešno za nami, je vsem narisal nasmeh na obraz.

Vodenje skupine in iskanje markacij je bilo mnogim v prijetno opravilo. Tako so je pri vodenju izmenjalo kar nekaj učenk in učencev. Po 7 urah smo prijetno utrujeni posedli na avtobus in se z lepimi vtisi odpeljali proti Ljubečni.

Danica Vergilas

(Skupno 143 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...