Obvestilo učencem – 5. teden

Drage učenke, dragi učenci!

Pred nami so praznični dnevi, ki se jih ponavadi vsi zelo veselimo. Tudi na šoli se zavedamo, da bodo letošnji prazniki za vas drugačni, saj jih boste preživeli med štirimi stenami, v krogu najožje družine. V trenutkih, ko boste žalostni, ker ne morete obiskati sorodnikov, mnogi niti babic in dedkov, ter prijateljev, se spomnite, da s tem, ko ostajamo doma, pazimo nase in drug na drugega. S tem ko dosledno spoštujemo pravila za zaustavitev virusa vsak dan povečujemo upanje, da se bo epidemija umirila, in bomo vsi zaživeli mirneje in svobodneje, vaš smeh pa bo spet napolnil prazne šolske klopi. Z upanjem in veseljem je močno povezana tudi simbolika velike noči, največjega krščanskega praznika. In prav upanje je tisto, kar v teh dneh še posebej potrebujemo vsi ljudje sveta.

Tudi v delovnem tednu, ki se začenja šele v torek, smo vam učiteljice in učitelji pripravili gradivo za vaše samostojno delo. Ponovno bi vas radi opozorili, da delajte sproti. Potrudite se, da čim več naredite sami. Če česa ne razumete ali ne znate narediti, pišite učiteljici ali učitelju na njegov e-naslov, ki ga najdete v zavihku Delo na daljavo / E-naslovi učiteljev. Zavedajte se, da imamo učitelji raje nekoliko slabše izdelke, za katere vemo, da ste se zanje potrudili po svojih najboljših močeh in jih naredili popolnoma sami, kot pa tiste popolne, ki jih je namesto vas naredil kdo drug.

Tudi tokrat vam v razmislek ponujamo besede Toneta Pavčka:

Treba je mnogo preprostih besed,

kakor:

kruh,

ljubezen,

dobrota,

da ne bi slepi v temi

na križpotjih zašli

s pravega pota.

 

Želimo vam lepe praznike, predvsem pa ostanite zdravi in optimistični!

Vaš ravnatelj, učiteljice in učitelji ter ostali delavci šole

(Skupno 1.027 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...