V petek, 11. novembra, so nas obiskali predstavniki Lovske družine Grmada gospa Vilma Alina Bezenšek, gospod Herman Gorjup in gospod Boštjan Sentočnik. Učencem devetega razreda so predstavili delovanje lovske družine. Predsednica Slovenske zveze za sokolarstvo in zaščito ptic ujed gospa Vilma Alina Bezenšek je predstavila pomen zveze in ob videu prikazala načine lova z ujedami.
Učenci so najprej spoznali lov s pomočjo sokolov. Pri tem so se seznanili s prav posebnima gostoma, saj so predavatelji s sabo pripeljali tudi kragulja in lovsko psičko pasme ptičar, katerih sodelovanje pri lovu so lahko opazovali v kratkem filmu.
Predstavniki lovske družine Grmada so ob tej priložnosti šoli podarili nagačeno vidro (Lutra lutra) in predstavili osnovne podatke o tej zaščiteni vrsti.
Vsem predstavnikom Lovske družine Grmada smo izjemno hvaležni za čudovito darilo in nazorno predstavitev življenja vidre, delovanja lovske družine in sokolarstva.

Dostopnost