Pionirski dom je tudi letos razpisal natečaj Bodi pisatelj/pisateljica za učence in učenke 2. ali 3. triade. Ustvarjali so lahko v slovenskem in angleškem jeziku. Na natečaj so se lahko prijavili s svojimi pesmimi, eseji, dramskimi deli in kratkimi zgodbami o glavni temi natečaja – solidarnosti. Na naši šoli sta se natečaja s pesmima udeležila Ben Jevšnik iz 5.b in Grega Jurković iz 6. a. Med vsemi prispelimi deli je bila pesem Nov začetek, ki jo je napisal Ben Jevšnik, izbrana kot najboljše pesniško delo v slovenskem jeziku po izboru žirije. Za izjemen uspeh Benu iskreno čestitamo in mu želimo še veliko dobre inspiracije pri nadaljnjem ustvarjanju.

 

NOV ZAČETEK (Ben Jevšnik)

Čisto sam je moral oditi,

vse svoje bližnje za sabo pustiti.

Odkradel se je sredi noči in komaj preživel,

upal je, da vojne nikoli več ne bo doživel.

V novo življenje brez nikogar se je podal,

le spomin na družino mu je še ostal.

Taval je po svetu, pomoč je iskal,

in tako dobre ljudi nekega mesta spoznal.

Z njim so vse delili,

jezika ga učili,

mu pomagali službo poiskati,

prostor mu dali za spati.

Zdaj ni več sam, čeprav čuti praznino,

ve, da vedno bo ljubil svojo domovino.

A z novimi prijatelji neprecenljive vezi je stkal

in pogumno se novim izzivom naproti je podal.

 

Dostopnost