V soboto, 5. maja 2023, je bilo na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo v Ljubljani državno tekmovanje iz znanja kemije za Preglova priznanja. Po sprejemu tekmovalcev v veliki predavalnici, kjer nas je pozdravil dr. Radovan Stanislav Pejovnik, predsednik ZOTKS, so učenci 8. in 9. razreda, ki se jim je uspelo uvrstiti na najvišji nivo tekmovanja, pisali test, sestavljen iz desetih tekmovalnih nalog, ki so zahtevale veliko poglobljenega znanja iz kemije in sposobnost povezovanja znanja z drugimi naravoslovnimi predmeti. Tekmovanja so se udeležili trije učenci naše šole in dosegli odličen uspeh. Uma Jevšnik, učenka 8. c-razreda, je osvojila zlato Preglovo priznanje, Jan Jamnišek, učenec 9. a-razreda, je osvojil srebrno Preglovo priznanje, Zarja Šučur, učenka 9. a-razreda, pa bronasto Preglovo priznanje.

Na vse dosežke naših tekmovalcev smo izjemno ponosni in jim iskreno čestitamo.

Dostopnost