V ponedeljek, 2. 10. 2023, smo  petošolci izvedli delni naravoslovni dan ­Vzgoja za zdravje. Obiskali sta nas medicinski sestri iz Zdravstvenega doma Celje.­ Pogovarjali smo se o nudenju prve pomoči, ki je zelo pomembna za vsakogar. Če vemo, kako ravnati ob nesrečah in poškodbah, z njo lahko preprečimo resne poškodbe ali pa celo rešimo življenje. 112 je telefonska številka, ki jo moramo poznati v primeru nezgod. Sedaj tudi vemo, kaj vse je potrebno povedati, ko kličemo na njo. Na lutki smo preizkusili temeljne postopke oživljanja. Najbolj zanimiva pa je bila masaža srca in oživljanje z AED aparatom. Naučili smo se, kako oskrbeti rane in odrgnine, zlomljeno roko ali nogo, kako poskrbeti za zlomljen zob, kaj storiti, če ti teče kri iz nosa. Na koncu pa smo se pomerili v dinamičnem kvizu. Veliko smo tekali, iskali vprašanja in nanje odgovarjali.  Za pravilni odgovor smo bili nagrajeni s točkami. Vsi smo se izkazali, saj smo jih zbrali res veliko. Torej, veliko smo se naučili.

Dostopnost