V torek, 23. 10. 2023, so na Šolskem centru Celje pripravili dan odprtih vrat z zanimivimi delavnicami s področja naravoslovja, jezikoslovja, strojništva, mehatronike, tehnike, gradbeništva, logistike, kemije, umetnosti, okoljevarstva, medijske tehnike … Dijaki ŠC Celje so pripravili uvodni program z različnimi pevskimi in plesnimi točkami, nato je sledil uvodni pozdrav ravnatelja Gimnazije Lava, g. Petra Juvančiča. Po končanem programu so dijaki 3. in 4. letnika osnovnošolce razdelili v manjše skupine in jih pospremili na delavnice ter jih popeljali na ogled šolskega centra. Vsaka izmed šol, ki so del ŠC Celje, je pripravila posebno predstavitev poklicev, za katere izobražuje, in prisotnim prikazala, kaj vse se na šoli dogaja.

Dneva odprtih vrat se je udeležilo tudi 20 učencev 9. razreda naše šole, ki so bili nad prikazanim navdušeni. Mogoče pa je ta izkušnja komu olajšala odločitev za izbiro poklica oz. nadaljevanje šolanja.

Mateja Kovač, svet. del.

Dostopnost