Učence od 6. do 9. razreda vabimo k sodelovanju na 5. fotografskem natečaju »Mi v pokrajini«.

Natečaj razpisujeta Zveza geografov Slovenije in Društvo učiteljev geografije Slovenije v okviru akcije Noč geografije.

Namen natečaja je spodbuditi in udejanjati radovednost ter pokazati, kako si učenci, dijaki in študentje predstavljajo geografski pogled na pokrajino skozi fotografski objektiv, jih povabiti v slikovno analiziranje, predstavljanje ter interpretiranje pokrajine.

Tema natečaja »Mi v pokrajini« je pokrajina v vseh svojih razsežnostih: geografski pojav, geografski proces, odnos med geografskimi dejavniki, odnos do pokrajine, terensko raziskovanje pokrajine, športni, naravoslovni ali kulturni dan v pokrajini, konflikti v rabi pokrajine ipd. Skladno s temo natečaja mora fotografija vključevati vsaj sledove človeka v pokrajini.

Tehnične zahteve:

  • format JPEG z ločljivostjo najmanj 2100 x 1400 točk (3MP),
  • barvne ali črno-bele fotografije,
  • vzdolžna ali pokončna postavitev fotografij,
  • ne smejo biti fotomontaža, kolaž ali kako drugače obdelane,
  • fotografija mora biti noviteta (še ni bila poslana na druge natečaje).

Naslov fotografije je sporočilo, ki je lahko ime pojava ali lokacije, pojasnilo ali opis ipd. Naslov ne sme biti daljši od 6 besed.

Fotografije pošljite do 2. marca 2024 na elektronski naslov petra.janezic@os-ljubecna.si

Šolska komisija bo med vsemi prejetimi fotografijami izbrala štiri, ki jih bomo poslali na fotografski natečaj. Več informacij o natečaju dobite pri učiteljici geografije in na spletni strani: https://www.drustvo-dugs.si/5-fotografski-natecaj-mi-v-pokrajini/

Rezultati natečaja bodo objavljeni 10. aprila 2024 v sklopu prireditve Noč geografije. Nagrajeni avtorji bodo prejeli knjižne nagrade in priznanja, ostali sodelujoči pa potrdila o sodelovanju.

Učenci, vljudno vabljeni, da se pridružite fotografskemu natečaju!

Dostopnost