Pust je čas, ko se lahko igramo, izražamo svojo domišljijo in vstopimo v svet fantazije. Drugošolci smo svojo igrivost spustili na plan na maksi pustovanju za mini šeme v centru mesta Celje.
Po malici smo se s šolskim avtobusom odpravili na Krekov trg, kjer smo uživali v zabavnem animacijskem programu za najmlajše. Udeležili smo se ulične povorke po starem mestnem jedru, nato pa nas je pot vodila še do več kulturnih ustanov, ki smo si jih z zanimanjem ogledali. Ustavili smo se tudi na obisku v Osrednji knjižnici Celje, kjer nas je prijazna knjižničarka presenetila s sladkimi krofi. Kot se za prave pustne maske spodobi, smo ji zapeli pesmico.
Zabaven izlet se je zaključil do kosila, ko smo drugo šolske pustne maske ponovno šegavo in norčavo razveseljevale našo šolo.

Osrednja knjižnica Celje

 

Dostopnost