V petek, 15. marca, smo se nekateri učenci od 4. do 9. razreda po končanem pouku skupaj z učitelji odpravili na ekskurzijo v Ljubljano.

Najprej smo se sprehodili po starem mestnem jedru do Prešernovega trga, kjer smo si ogledali prenovljeno Frančiškansko knjižnico. V knjižničnem delu smo si lahko ogledali polne knjižne police, v muzejskem delu pa umetniške slike, Dalmatinovo Biblijo s podpisom Primoža Trubarja, šah, ki ga je izdelal Jože Plečnik, in številne druge pomembne predmete. Po končanem ogledu smo se sprehodili do Slovenskega etnografskega muzeja, kjer smo se ob razstavi sprehodili skozi način življenja ljudstev po vsem svetu. Pomerili smo tudi nekaj tradicionalnih oblačil in si ogledali nekaj zanimivih predmetov.

Za konec smo se odpravili še v McDonald’s, tako da smo poučen, zanimiv in hkrati zabaven dan zaključili z nam najljubšo hrano ter se v večernih urah utrujeni vrnili domov.

Žana Bračič Percigus

 

Dostopnost