V sredo, 10. aprila, so v okviru Noči geografije razglasili rezultate 5. fotografskega natečaja »Mi v pokrajini«, ki ga organizira Društvo učiteljev geografije Slovenije. Namen natečaja je spodbuditi in udejanjati radovednost ter pokazati, kako si učenci, dijaki in študentje predstavljajo geografski pogled na pokrajino skozi fotografski objektiv, jih povabiti v slikovno analiziranje, predstavljanje ter interpretiranje pokrajine.

Vsaka šola je lahko sodelovala s štirimi fotografijami. V kategoriji osnovnošolcev je med 79 prispelimi fotografijami Žan Černič, učenec 9. a, osvojil tretje mesto. Žirijo je prepričal s fotografijo Dialog med naravo in tehnologijo.

Žan Černič: Dialog med naravo in tehnologijo

Na šolski ravni tekmovanja je sodelovalo sedem učencev iz 7. b, 9. a in 9. b, ki so skupaj prispevali 30 fotografij. V fotogaleriji si lahko ogledate vse prispele fotografije.

Iskrene čestitke dobitniku nagrade in vsem sodelujočim.

Petra Janežič

Maj Lednik: Hitrost reševanja življenj

Nai Vizler: Pričakovanje

Nejc Rečnik: Nasmej se mi

Dostopnost