V ponedeljek, 2. 9. 2024, smo ob 16. uri v telovadnici šole pod skupno streho sprejeli novo generacijo prvošolcev. Prvošolce, starše in ostale družinske člane so na odru pričakali bivši tretješolci in učenci, ki so  lani obiskovali dramski in glasbeni krožek. Nastopili so z glasbeno pravljico Otroci imajo radi igrače. Prvošolce sta s spodbudnimi besedami pozdravili tudi ravnateljica šole, gospa Helena Verdev in podžupanja Mestne občine Celje, gospa Saša Kundih. Prvošolci so od Mestne občine Celje prejeli darila – žoge za prostočasne dejavnosti. Ob koncu programa so se prvošolci z vzgojiteljico in učiteljico podali na ogled učilnic, kjer jih je pričakala zdrava malica in lepo darilo krajevne skupnosti Ljubečna.