V tednu od 14. 10. do 19. 10 so se učenci 1. in 2. razreda udeležili tečaja drsanja na celjskem mestnem drsališču in s tem poleg razvijanja koordinacije in motorike poskrbeli še za vajo vztrajnosti in pridobivanje samozavesti.

Otroci so razvijali svoje gibalne sposobnosti, ob tem pa se zabavali in družili s sošolci. Tečaj je potekal pod vodstvom izkušenih učiteljev drsanja, ki so poskrbeli za varnost in postopno učenje osnovnih tehnik drsanja. Na zaledeneli površini so se učenci naučili izvesti različne ravnotežne položaje in osnovni drsalni korak, spoznali so pravilno držo na drsalkah, vadili obrate, ustavljanje in padce. Nekateri so se preizkusili tudi v vožnji po eni nogi, drsanju nazaj ter prestopanju naprej in nazaj. Svoje znanje so pokazali na spretnostnem poligonu.

Zadnji dan so svoje znanje pokazali tudi staršem. Ob vseh dejavnostih so zelo uživali. Za pogum, vztrajnost in novo pridobljeno znanje so prejeli tudi medalje.