Planinsko-raziskovalni tabor

26 učencev naše šole se je v času od 8. 7. 2024 do 12. 7. 2024 udeležilo planinsko raziskovalnega tabora v CŠOD Prvine. Učenci so opravili dva daljša pohoda in sicer na Čemšeniško planino ter na Trojane, kjer so se posladkali s krofi in sladoledom. Raziskovali so okolico doma, v bližnjem gozdu pa so se igrali in ustvarjali z naravnimi materiali ter preizkušali svoje spretnosti z gradnjo  hiš iz vej. Čas so si krajšali tudi z različnimi športnimi igrami po lastnem izboru. Učiteljice smo za njih pripravile deseteroboj, ki so se ga vsi z veseljem udeležili, saj so bile naloge igrive in sestavljene tako, da so pokazali različne gibalne spretnosti. Zadnji dan so se preizkusili tudi v vožnji s skiroji.

Dvig spričeval

Spoštovani starši,

spričevala in ostalo dokumentacijo lahko dvignete v tajništvu do 10. julija 2024, in sicer vsak dan med 8.00 in 12.00.

Hvala za razumevanje!

Zadnji šolski dan

Spoštovani starši!

V ponedeljek, 24. junija 2024, bo spremenjena organizacija dela na šoli. Učenci pridejo v šolo ob 8. uri, avtobusni prevozi bodo potekali po ustaljenem voznem redu.

Pouk bo za vse učence končan ob 11.30. Kosila ne bo, razen za učence, ki ostanejo v podaljšanem bivanju. Odhod avtobusov izpred šole bo v vse smeri ob 12. uri.

Učenci od 1. do 5. razreda lahko tudi ta dan ostanejo v oddelku podaljšanega bivanja, prosimo vas samo, da razredničarko svojega otroka obvestite, ali bo vaš otrok ostal v podaljšanem bivanju.

Želimo vam lepe in brezskrbne počitnice!

Drugošolci pri čebelarju

Drugošolci smo enega zadnjih dni v šolskem letu izkoristili za raziskovanje bližnje okolice. Sprehodili smo se po Ljubečni in si ogledali vse ključne dele, področja in stavbe našega kraja. Pot nas je vodila do družine Gaber, ki se ukvarja z vzrejo čebeljih matic in pridelavo medu.

Svoje bogato znanje o čebelarstvu so izredno prijazno delili z nami. Pokazali so nam čebelje panje, predstavili čebeljo družino in opisali postopek pridelave medu. Ker smo pridno poslušali, smo se v pridelavi medu lahko preizkusili tudi sami. Odlično nam je uspelo, zato smo se lahko na koncu posladkali s čisto svojim medom, ki nam je zelo teknil.

Čebelarski družini Gaber smo hvaležni za čudovito preživeto dopoldne in sladke dobrote, s katerimi so nas razvajali.