Tečaj drsanja

V tednu od 14. 10. do 19. 10 so se učenci 1. in 2. razreda udeležili tečaja drsanja na celjskem mestnem drsališču in s tem poleg razvijanja koordinacije in motorike poskrbeli še za vajo vztrajnosti in pridobivanje samozavesti.

Otroci so razvijali svoje gibalne sposobnosti, ob tem pa se zabavali in družili s sošolci. Tečaj je potekal pod vodstvom izkušenih učiteljev drsanja, ki so poskrbeli za varnost in postopno učenje osnovnih tehnik drsanja. Na zaledeneli površini so se učenci naučili izvesti različne ravnotežne položaje in osnovni drsalni korak, spoznali so pravilno držo na drsalkah, vadili obrate, ustavljanje in padce. Nekateri so se preizkusili tudi v vožnji po eni nogi, drsanju nazaj ter prestopanju naprej in nazaj. Svoje znanje so pokazali na spretnostnem poligonu.

Zadnji dan so svoje znanje pokazali tudi staršem. Ob vseh dejavnostih so zelo uživali. Za pogum, vztrajnost in novo pridobljeno znanje so prejeli tudi medalje.

Sprejem prvošolcev v skupnost učencev

V tednu otroka smo na naši šoli v prijetnem vzdušju priredili sprejem prvošolcev v šolsko skupnost. Osrednja tema proslave je bila prijateljstvo, ki ga cenimo in negujemo skozi celotno obdobje šolanja in tudi na nadaljnji življenjski poti.

Na odru so s pestrim programom nastopili učenci tretje triade. Svojim mlajšim prijateljem so s tem pokazali, kako pomembno je sodelovanje, spoštovanje in predvsem prijateljstvo, ki nas povezuje. Na pomembnost sodelovanja in spoštovanja je zbrane opozorila tudi gospa ravnateljica.

Prvošolci so ob tej posebni priložnosti izrekli svojo zaobljubo, s katero so se simbolično pridružili naši šolski skupnosti. Proslava se je zaključila z veselimi ritmi plesa ter s sladkim presenečenjem.

Hvala vsem, ki ste sodelovali in prispevali k temu čudovitemu dogodku!

Šolska skupnost OŠ Ljubečna

Obisk Glasbene šole Celje

V sredo, 16. 10. 2024, so učenci prvih razredov dobili posebni obisk dveh prijaznih učiteljev iz celjske glasbene šole. V okviru projekta PPZ – poglej, prisluhni in začuti sta izvedla predstavitveno urico harfe in klarineta.

Najprej sta predstavila vsak svoje glasbilo, nato pa zaigrala nekaj otroških pesmic, ob katerih so učenci z veseljem zraven zapeli. Sledil je najbolj zabaven del, v katerem so se preko izkustvenega učenja lahko učenci sami preizkusili v igranju na harfo in klarinet.

Hárfa je prastaro strunsko glasbilo z okrog 45 strunami, trikotnim trupom in pedali. Spada med najstarejše glasbene instrumente, saj prve oblike v Mezopotamiji in Egiptu najdemo že pred 5000 let pr. n. št. Klarinet je glasbeni inštrument, ki spada v skupino pihal in je eden od osnovnih inštrumentov simfoničnih, pihalnih in drugih orkestrov, uporablja pa se tudi drugje v glasbi. Prvi klarinet je zasnoval Johann C. Denner okoli leta 1690 s tem, ko je nadgradil predhodnika chalumeau, ki je prvi znan enotrisni inštrument. Prvi skladatelj, ki je uporabil klarinet v simfoniji, je bil Mozart.

Akcija Drobtinica

V ponedeljek, 14. 10. 2024, smo  uspešno izvedli dobrodelno akcijo zbiranja finančnih sredstev za naš šolski sklad. Akcija, ki je potekala v okviru projekta Drobtinica, je bila namenjena podpori učencem iz socialno ogroženih okolij.

Pri izvedbi akcije so nam s svojo podporo in sodelovanjem  pomagali Rdeči križ Celje, Krajevna organizacija Rdečega križa Ljubečna, trgovina Kea Ljubečna in Pekarna Geršak, za kar se jim iskreno zahvaljujemo. Dokazali smo, da lahko s skupnimi močmi pomagamo tistim, ki to najbolj potrebujejo, ter prispevamo k boljšim možnostim za razvoj naših učencev.

Hvala vsem, ki ste kakorkoli sodelovali in s tem prispevali k velikemu uspehu akcije Drobtinica.

Šolska skupnost