V četrtek, 15. septembra 2022, je v partizanski bolnici Zima potekala slovesnost v počastitev ljudi, ki so v času vojne vihre kljub vsem nevarnostim nesebično skrbeli za bolne in ranjene. Učenci naše šole so pripravili krajši kulturni program, v katerem so se predstavili člani Mladinskega pevskega zbora pod vodstvom Bernarde Preložnik Kink, mladi glasbeniki Žana Vranc, Neža Janc in Vito Nick Modic, recitatorke Neža Janc, Uma Jevšnik in Julija Ledinek ter povezovalka programa Maša Angelovič. V okviru programa so svoje spomine na partizansko zdravstvo in bolnico Zima z nami podelili gospod Marjan Hrušovar, sin zdravnika Gabrijela Hrušovarja, ki je v bolnici skrbel za ranjence, gospa Sonja Podbregar, ki je kot otrok nekaj časa živela v bolnici Zima, ter gospa Anica Mikuš Kos, predsednica Slovenske filantropije, ki je kot otrok prav tako živela v partizanski bolnici, kjer je bila njena mama bolničarka. Vsi govorniki so poudarili pomen izjemne požrtvovalnosti in dobrote do sočloveka ne glede na čas in obdobje. Zbrane pa so pozdravili tudi podžupan MO Celje, gospod Vladimir Ljubek, ter gospoda Ludvik Stepančič in Jože Žnidar.

Do prizorišča slovesnosti so se učenci devetih razredov v sklopu športnega dne odpravili peš, pridružili pa so se jim tudi nastopajoči. Čeprav smo bili prepričani, da bomo prehiteli slabo vremensko napoved, nas je ob koncu tudi nekoliko namočilo, a smo z dobro voljo premagali tudi to.

Dostopnost