Šolska prehrana

ORGANIZACIJA PREHRANE

• zajtrk: 6.50 do 7.10 (1. razred)
  • malica 1. do 5. r: 8.45 do 9.05
  • malica 6. do 8. r: 9.35 do 9.50
  • kosilo: 11.30 do 12.15 (3., 4. in 5. razred)

12.15 do 12.35 (6. do 9. razred, razen kadar imajo 6. šolsko uro na urniku šport)

12.35 do 13.20 (1. in 2. razred)

Šolsko prehrano ureja Zakon o šolski prehrani v povezavi z Zakonom o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev in  Zakonom za uravnoteženje javnih financ.

Zakon o šolski prehrani določa: organizacijo šolske prehrane, pravico učencev do subvencije za šolsko prehrano, višino subvencije, pogoje in postopek za dodeljevanje subvencije ter nadzor nad izvajanjem tega zakona.

PRIJAVA NA ŠOLSKO PREHRANO

Prijavo na šolsko prehrano šoli oddajo starši, skrbniki in druge osebe, pri katerih so posamezni učenci v oskrbi. Prijava se praviloma odda v mesecu juniju za prihodnje šolsko leto. Odda se lahko tudi kadarkoli med šolskim letom. Prijava na šolsko prehrano se vloži na obrazcu, ki ga predpiše minister, in se hrani do konca šolskega leta, za katerega je bila oddana. Prijava se lahko kadarkoli prekliče. Preklic velja z naslednjim dnem po prejemu.

PRIJAVA UČENCA NA ŠOLSKO PREHRANO

Osnovna šola Ljubečna

Kocbekova cesta 40a

3202 Ljubečna

PODATKI O VLAGATELJU

□ mati   □ oče   □ druga oseba

Ime in priimek

PODATKI O UČENCU

Ime in priimek

EMŠO

Razred in

oddelek:

Prijavljam učenca za šolsko leto 2023/2024

□ na zajtrk od ___________ dalje

□ na malico od __________ dalje

□ na kosilo od ___________ dalje

(V kvadratku označite svojo odločitev s križcem.)

Izjavljam, da sem seznanjen:

– z organizacijo šolske prehrane na šoli in s pravili šolske prehrane,

– z določbo 7. člena Zakona o šolski prehrani, ki določa, da moram plačati šolsko prehrano,

– z določbo 10. člena Zakona o šolski prehrani, ki določa, da moram spoštovati pravila šolske

prehrane, pravočasno odjaviti posamezni obrok, ter plačati polno ceno obroka, če obrok ne bo pravočasno odjavljen,

– s pravico do subvencioniranja šolske prehrane ter  načinom uveljavljanja subvencije.

Datum: ____________________

Podpis vlagatelja:__________________________

Navodila

1. V rubriko »PODATKI O VLAGATELJU« vlagatelj vpiše svoje ime in priimek ter naslov (ulica, hišna številka, kraj, poštna številka). Če je vlagatelj pravna oseba (npr. zavod za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami, dom za učence, azilni dom, …) se vpiše ime in sedež zavoda, obrazec pa v imenu vlagatelja podpiše odgovorna oseba in ga opremi s žigom.

1. V rubriki »PRIJAVA« se označi vrsto obroka, na katero vlagatelj prijavlja učenca in se pri posameznem obroku zapiše datum začetka.

SUBVENCIONIRANJE ŠOLSKE PREHRANE V ŠOLSKEM LETU 2024/25

Staršem ni treba oddajati vlog za uveljavljanje subvencije malice in kosila, saj bodo vzgojno-izobraževalni zavodi upoštevali uvrstitev v dohodkovni razred na osnovni podatkov o povprečnem mesečnem dohodku na osebo, ugotovljenem v veljavni odločbi o otroškem dodatku.

Če družina ne razpolaga z veljavno odločbo o otroškem dodatku, mora dati vlogo za subvencijo malice in subvencijo kosila na centru za socialno delo.

Subvencija malice:

Subvencija malice oz. brezplačna malica pripada tistim učencem, ki se redno izobražujejo, so prijavljeni na malico in pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 53 % neto povprečne plače v Republiki Sloveniji. Subvencija pripada v višini cene malice.

Do polne subvencije oziroma brezplačne malice so upravičeni:

• učenci, ki so nameščeni v rejniško družino na podlagi odločbe o namestitvi v rejniško družino,
  • učenci, ki so prosilci za azil,
  • učenci, ki so nameščeni v zavode za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami oziroma v domove za učence in obiskujejo šolo izven zavoda.

Subvencija kosila:

V obdobju od 1. septembra 2024 do 1. septembra 2027 subvencija kosila v višini 50 % cene kosila pripada učencem, ki se redno šolajo, so prijavljeni na kosilo in pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, presega zgornjo mejo 4. dohodkovnega razreda in ne presega zgornje meje 5. dohodkovnega razreda, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja uveljavljanje pravic iz javnih sredstev.

Do polne subvencije oziroma brezplačnega kosila so upravičeni tudi učenci, ki so nameščeni v rejniško družino na podlagi odločbe o namestitvi v rejniško družino.

Na osnovi določil 6. člena Zakona o šolski prehrani je svet Osnovne šole Ljubečna obravnaval in sprejel Pravila šolske prehrane Osnovne šole Ljubečna. Pravila med ostalim natančno določajo prijavo, odjavo in plačilo obrokov.

Odjava in prijava posameznega dnevnega obroka med šolskim letom

Starši lahko odjavijo ali prijavijo posamezni obrok s pisnim obvestilom preko učenca, po telefonu, po elektronski pošti: tajnistvo@os-ljubecna.si, z obrazcem na spletni strani šole; učenci pa tudi osebno v tajništvu šole.

Posamezni obrok za odsotnega učenca so dolžni starši pravočasno odjaviti. Posamezni obrok je pravočasno odjavljen, če se ga odjavi en delovni dan vnaprej ali vsaj do 8. ure na dan, ko bo učenec izostal od pouka.

Posamezni obrok za učenca, ki je odsoten od pouka zaradi sodelovanja pri športnih, kulturnih in drugih tekmovanjih ter srečanjih, na katerih sodeluje v imenu šole, odjavi šola.

Plačilo polne cene obroka

V kolikor starši posameznega obroka ne odjavijo pravočasno, plačajo polno ceno obroka (tudi tisti, ki imajo subvencionirano šolsko prehrano).

Odjavljeni obroki prehrane se obračunajo naslednji mesec.

CENE ŠOLSKIH OBROKOV

• zajtrk – 1,00 €,
  • malica – 1,10 €,
  • kosilo (1. do 5. razred) – 2,70 €,
  • kosilo (6. do 9. razred) – 3,00 €.

Prijava učenca na šolsko prehrano – obrazec

KONTAKTNI PODATKI:
telefon: 03/780-61-11