Svetovalna služba

Svetovalni delavki (socialna delavka in psihologinja) svetujeta učencem in staršem ter sodelujeta z učitelji in vodstvom šole. Delo svetovalne službe je namenjeno vsem otrokom. Svetovalna služba si prizadeva, da bi odrasli otroke, med njimi tudi vašega, bolje razumeli in se na njihove potrebe primerno odzivali ter bi jim bili ob težavah v podporo in pomoč. Vsako novo šolsko leto je izziv za vse vpletene. Zato pričakujemo, da boste starši vzdrževali redne stike s šolo, spremljali izobraževalno in osebnostno rast svojega otroka.

Delo šolskega svetovalnega delavca obsega: delo z učenci, delo z učitelji, delo s starši, delo z vodstvom ter delo z zunanjimi ustanovami.

Druge naloge šolske svetovalne službe so:

• individualno in skupinsko svetovanje učencem
  • sodelovanje pri delu z nadarjenimi učenci
  • koordiniranje dela z učenci s posebnimi potrebami
  • diagnostika učnih in drugih težav, svetovanje staršem v postopku usmerjanja (učenci s posebnimi potrebami)
  • vpis šolskih novincev in svetovanje staršem pri odlogu šolanja
  • karierna orientacija za učence 8. in 9. razreda (individualno svetovanje učencem, tematske razredne ure, predstavitve srednješolskih programov, tehniški dan − obisk srednjih šol in delavnic)
  • preventivne dejavnosti za učence (delavnice v okviru razrednih ur, skupina za najstnike itd.)
  • sodelovanje z učitelji in starši
  • strokovno sodelovanje z vodstvom šole pri nalogah načrtovanja, spremljanja dela šole in evalvacije
  • sodelovanje pri izvedbi akcij letovanja, socialne pomoči, regresirane prehrane in šole v naravi
  • urejanje avtobusnih prevozov otrok
  • sodelovanje z zunanjimi institucijami (Center za socialno delo Celje, Krizni center za mlade Celje, Svetovalni center v Ljubljani, Zdravstveni dom Celje, Zavod za zaposlovanje Celje, UNZ Celje, CIPS, ZPM, ZRSŠ in Komisije za usmerjanje otrok s posebnimi potrebami)

Svetovalna služba je na voljo v drugem nadstropju šole v ponedeljek in petek od 7.00 do 14.00 ure, ostale dni do 15.00) ali na telefonskih številkah:

03/780 61 20 (Vesna Krašovec, mag. psih.),

03/780 61 19 (Mateja Kovač, dipl. socialna delavka).

KONTAKTNI PODATKI:
telefon: 03/780-61-11