Evropski teden mobilnosti

Trajnostni urbani razvoj Celja in zeleno mesto po meri ljudi sta dva prioritetna cilja Mestne občine Celje, ki za svojo uresničitev potrebujeta sodelovanje vseh in se lahko udejanita le skozi močno in povezano skupnost. Zato vas MOC vabi, da med 16. in 22. septembrom 2023 obiščete Prešernovo ulico v starem mestnem jedru in druga prizorišča, kjer bodo v sodelovanju s številnimi partnerji razmišljali o naši prihodnosti ter korakih, ki jih lahko skupaj naredimo za trajnostni in zeleni razvoj našega mesta.

Družine še posebej vabijo na naslednje dogodke:

  • sobota, 16. 9., od 9.00 do 13.00: Križišče mikromobilnosti Zavarovalnice Triglav s spoznavanjem različnih oblik mobilnosti in možnostjo opazovanja, vključitve, sodelovanja in sobivanja v novi prometni stvarnosti, ki vse bolj postaja del našega prometnega vsakdana;
  • ponedeljek, 18. 9., od 10.00 do 13.00: Ustvarjanje Odprte ulice in zaprtih parkirišč, ki jo pripravljajo z dijaki Gimnazije Celje – Center in Šolskega centra Celje – Srednje šole za gradbeništvo in varovanje okolja;
  • četrtek, 21. 9., od 16. ure dalje: Kolesarsko popoldne v Celju s prikazom kolesarjenja in različnih kolesarskih aktivnosti v Celju;
  • petek, 22. 9., od 9.00 do 14.00: PARKirni dan z županovo pisarno na prostem in s predstavitvijo projekta Varno na e-skiro – poligon za varno uporabo e-skiroja ter predstavitve celjskih organizacij in društev; PumpTrack tekmovanje (od 14. ure dalje) na Koloparku v Novi vasi za uporabnike skirojev in koles (program je namenjen vsem generacijam, predvsem pa osnovnošolcem in dijakom).

Poleg zgoraj naštetega bo prizorišče Prešernove ulice mimoidočim vsak dan od jutra do večera omogočalo kreativno preživljanje časa v inovativnih kotičkih. Posebno pozornost bodo namenili tudi Centralki ter občankam in občanom pomagali pri nalaganju in uporabi aplikacije.

Podrobno vabilo in program najdete na povezavi:

ETM 2023 program_splet

Dostopnost