V petek, 22. 9., smo se nekateri učenci OŠ Ljubečna odpravili v Tehnopark Celje. V sklopu Evropskega tedna trajnostnega razvoja je Tehnopark namreč odprl svoja vrata za vse obiskovalce. Ta dan so bile vse aktivnosti brezplačne. Najprej smo se udeležili znanstvene predstave, kjer so nas očarali z različnimi poskusi iz kemije. Po predstavi smo se lahko prosto gibali in si ogledali mnoge izume. Številne nas je najbolj navdušil AI robot, ki se je z nami pogovarjal in nam predvajal različne pesmi. Všeč nam je bila tudi projekcija vesolja, kjer smo opazovali zvezde, planete, meteorite in druga nebesna telesa v našem osončju. Izvedeli smo, koliko bi tehtali na različnih planetih. Preizkusili smo klaviaturo, na katero se igra z nogami in vožnjo z invalidskim vozičkom. Nekateri so preizkusili svoje reflekse z udarjanjem utripajočih zelenih in modrih luči. Na žalost smo premladi, da bi lahko preizkusili, kako deluje simulator letenja BIRDLY, smo pa lahko pri tem opazovali učitelje. Nekateri so se zelo vživeli v vlogo ptiča in uživali v letenju. Imeli smo se zelo lepo, znanost nas je navdušila.  Bilo je zabavno in veliko smo se naučili.

Ben Jevšnik

 

Dostopnost