Nikoli se ne naveličaj delati majhnih stvari za druge, včasih te majhne stvari zasedejo največji del njihovih src.

V letošnjem šolskem letu je na pobudo devetošolk na šoli pričel delovati krožek prostovoljstva. K sodelovanju smo povabili tudi učence drugih razredov. Srečujemo se ob torkih, takrat načrtujemo delo, ki ga razporejamo v termine, ko je naša pomoč potrebna.

Pričeli smo z izdelovanjem novoletnih voščilnic, se pridružili jesenski čistilni akciji, ki jo je organizirala MO Celje, in v petek, 13. 10. 2023, očistili pešpoti, ki vodijo do šole.

Sodelujemo v projektu EKO Ljubečna, pripravili smo napise, ki bodo učence vzpodbudili k še bolj striktnemu ločevanju odpadkov.

Načrtujemo vzpodbujanje prostovoljstva pri mlajših učencih, skrb za okolico šole, ekološko ozaveščenost in skrb za soljudi.

Mentorica: Katja Medved

Fotografije: Maj Lednik