Prvi teden oktobra obeležujemo teden otroka, ki je letos potekal pod sloganom zakaji in zatoji radovednosti.

Radovednost pomeni zanimanje za različne stvari. Vodi nas k odkrivanju sveta okoli nas in raziskovanju znanja. Ko smo radovedni, se »aktiviramo« in začnemo raziskovati tisto, kar nas zanima. Z radovednostjo napredujemo, prihajamo do novih spoznaj, znanj, odkritji.

Otroci kažejo radovednost s spraševanjem ter željo po odkrivanju nečesa novega. Otroci so radovedni do vsega, kar počnejo, kar opazujejo. Skozi igrivo raziskovanje zadovoljijo svojo radovednost in jo na ta način razvijajo. Otroci niso zaznamovani s predsodki, domnevami ali zgodovinskim okvirom, ki lahko razblini to, kar opazujejo in spoznavajo.

Radovednost pomaga otrokom odkrivati in razumeti svet. Presenečeni smo nad vsemi zakaji, ki so se pojavili na šoli, zato smo raziskovanje podaljšali še v drugo polovico oktobra. V galeriji fotografij si lahko ogledate delček tem, ki smo jih raziskovali.

Mentorici skupnosti učencev: Katja Medved in Damjana Hrovat

Dostopnost