Učenci 7., 8. in 9. razreda so si v petek, 22. 12. 2023, ogledali odlični slovenski film Šepet metulja.

Film govori o Janu, 17-letnem navdušencu nad mehatroniko in najstniku avtistu. Pridruži se razredu, ki za podelitev štipendije v mednarodnem podjetju tekmuje v razvoju programske opreme sodobnega prezračevalnega sistema s pogonom na umetno inteligenco. V razredu je tudi privlačna glasbenica in edina punca Tara, ki si prav tako želi zmage. Razred vodi neizprosni učitelj Frenk, ki ne odobrava posebnih potreb učencev in hodi po robu z drugačnimi metodami praktičnega pouka. Jan kljub vsem oviram učitelja in sošolcev dokaže, da zmore. S pomočjo ambiciozne svetovalne delavke Zarje počasi napreduje v šoli in se zbliža tudi z direktorjem podjetja, ki ga vzame pod svoje okrilje.

Sporočilo filma se nas je globoko dotaknilo in nas ponovno opozorilo na pomen sprejemanja in spoštovanja drug drugega.

Dostopnost