V petek, 15. 3. 2024, smo s skupino učencev od 6. do 9. razreda obiskali OŠ Glazija, šolo za otroke s posebnimi potrebami. Po toplem sprejemu in dobrodošlici s strani ravnateljice Nevenke Kus smo se sprehodili po šolskih prostorih, si ogledali terapevtske aktivnosti v bazenu in senzorni sobi. Učenci in učitelji OŠ Glazija so nas prijazno sprejeli in povabili k delavnicam. Najprej smo se udeležili likovne delavnice, kjer smo se preizkusili v postopku izdelave papirja. Na glasbeni delavnici smo prisluhnili glasbenim točkam učencev OŠ Glazija in nato skupaj z njimi zaigrali na različna glasbila. Sledila je še tehniška delavnica, na kateri smo izdelali enostaven pripomoček za shranjevanje. Na šolo smo se vrnili zadovoljni in polni vtisov.

Vesna Krašovec