V četrtek, 18. aprila 2024, je v Pionirskem domu v Ljubljani potekala zaključna prireditev literarnega natečaja Bodi pisatelj/pisateljica 2024. Letošnja osrednja tema je bila Kako mi je norost razložila svet?, po istoimenskem romanu nemške pisateljice Dite Zipfel, ki je bila tokrat tudi gostja prireditve. Natečaja se je z angleško pesmijo Just Like Yours udeležil Ben Jevšnik iz 6. b. Njegova pesem ni bila samo izbrana med množico prispelih del, ampak tudi odlično ocenjena s strani komisije. Čarobno interpretacijo na odru pa je s svojim glasom pričarala Anja Novak, gledališka in filmska igralka, performerka, pesnica in pevka. Benu iskreno čestitamo za ta uspeh in mu želimo še veliko svežega pesniškega navdiha tudi v prihodnje.

JUST LIKE YOURS (Ben Jevšnik)

That despising look on your face

Follows me to every place,

That hatred, that anger, staying far away,

Why are you acting this way?

I know I’m different, quirky and a little crazy,

Heck, my only friend is a spider that I call Daisy,

But you are odd too and that’s okay,

I know we could get along if you’d just meet me halfway.

So let me open my heart to you,

Be my guest, observe it if you want,

And you can touch it, too.

It’s weak when it’s open,

It hurts when it’s broken,

It can love, it can give, it wants to live.

Just like yours.

 

Dostopnost