ŽE  11. TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Teden slovenske hrane smo zaključili danes, 19. 11. 2021, z že 11. tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Kot vsako leto do sedaj smo si tudi letos privoščili dobrote, pridelane v našem okolju, saj je lokalno pridelana hrana najbolj zdrava, pa tudi najokusnejša.  Na kruh smo si namazali maslo in med, spili skodelico mleka ter pojedli jabolko. Bilo je slastno.

Med zajtrkom smo prisluhnili šolskemu radiu in izvedeli marsikaj zanimivega ter poučnega o zdravem načinu prehranjevanje in o pomenu uživanja sadja in zelenjave v jesensko-zimskem času, vse skupaj pa je popestrila tudi domača glasba.

Današnje slastno kosilo je bilo prav tako obarvano slovensko. Iz zakladnice slovenskih tradicionalnih jedi, značilni za jesenski čas, so naši kuharji izbrali joto, jabolčni zavitek in kompot.

Dostopnost