ŽE  12. TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Teden slovenske hrane smo zaključili danes, 18. 11. 2022, z že 12. Tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Kot vsako leto do sedaj, smo si tudi letos privoščili dobrote, pridelane v našem okolju, saj je lokalno pridelana hrana najbolj zdrava, pa tudi najokusnejša.  Na kruh smo si namazali maslo in med, spili skodelico mleka ter pojedli jabolko. Bilo je slastno.

Med zajtrkom smo prisluhnili šolskemu radiu in izvedeli marsikaj zanimivega in poučnega o zdravem načinu prehranjevanja ter o pomenu uživanja sadja in zelenjave v jesensko-zimskem času, vse skupaj pa je popestrila tudi domača glasba. Slogan letošnjega Tradicionalnega zajtrka je bil »Zajtrk z mlekom – super dan!«, tako da smo nekaj več poudarka namenili vlogi mleka in mlečnih izdelkov pri naših dnevnih obrokih.

Današnje slastno kosilo bo prav tako obarvano slovensko. Iz zakladnice tradicionalnih jedi, značilnih za jesenski čas, so naši kuharji izbrali joto s prekajenim mesom in skutin zavitek.

In za konec še nasvet za zdravje in dobro počutje: Naj vam vsakodnevni zajtrk postane stalnica za začetek dneva.

Dostopnost