Učenci 9. a in b-razreda so imeli v sredo, 12. 4. 2023, naravoslovni dan. Obiskali so Tropsko hišo in Pokrajinski muzej v Celju.

V Tropski hiši smo preučevali življenje petih ekosistemov sveta. Živa bitja smo spoznavali od blizu in jih celo opazovali med prostim gibanjem po Tropski hiši. Še posebej natančno smo opazovali malega madagaskarskega tendreka in ameriškega goža. Obeh živali smo se tudi dotikali ali ju celo prijeli v roke. Spoznali smo, da kače niso sluzaste in da tendrek ni jež.

V Pokrajinskem muzeju smo si ogledali čebelo velikanko, ki je izdelana v razmerju 100 : 1. Izvedeli smo, da je bila zvezda na lanski razstavi EXPO v Dubaju.  Spoznali smo, kakšen red vlada v čebelji družini, nasmejali smo se motivom na panjskih končnicah in se pogovorili o novem trendu v svetu – o urbanem čebelarstvu.

Marjeta Gradišnik Mirt

Dostopnost