V torek, 10. 10. 2023, je potekal sprejem prvošolcev v skupnost učencev Osnovne šole Ljubečna. Prireditev se je odvijala 2. šolsko uro v šolski telovadnici. Prvošolčki so ob prihodu zapeli pesmico Mali modrijan, sprejema so se kot gledalci udeležili tudi učenci 2. in 3. razredov.

Starejši učenci so pod vodstvom mentoric pripravili kulturni program, v katerem so se predstavili z deklamacijami, igranjem na instrumente, kratko igrico z junakoma Lili in Binetom ter plesom. Predstavili pa so jim tudi, kaj vse lahko počnejo ali pa še bodo imeli možnost početi na šoli ter jih seznanili s tem, katere so naloge članov skupnosti učencev. Prvošolce je nagovorila tudi gospa ravnateljica Helena Verdev, ob koncu pa so skupaj s predstavnico skupnosti učencev izrekli zaobljubo, ki so se jo predhodno naučili in zvadili z razredničarkama. Pred odhodom iz telovadnice so ob glasbi še sproščeno zaplesali in zapeli.

Za konec pa jih je v učilnicah čakalo še sladko presenečenje, tako da jim bo ta dan gotovo ostal v lepem spominu.

Dostopnost