Tretješolci smo se v mesecu marcu pri pouku učili o naravni in kulturni dediščini svojega kraja. Odpravili smo se na opazovalni sprehod v okolico šole in si ogledali Gasilski in ciglarski muzej, ki je urejen v zgornjih prostorih gasilskega doma na Ljubečni.
Po muzeju sta nas vodila g. Anton Mernik in g. Jaka Kopitar. V ciglarskem muzeju smo si ogledali fotografije Ljubečna nekoč in danes, izvedeli smo, kako so nekoč izdelovali opeko in kakšen pomen je imelo ciglarstvo za razvoj Ljubečne. Ogledali smo si pripomočke za oblikovanje opeke ter spoznali postopek ročne izdelave opeke.
Nato smo se odpravili še v gasilski muzej, kjer smo spoznali zgodovino gasilstva in pomen gasilcev pri zaščiti ljudi in premoženja. Ogledali smo si stare gasilske uniforme, črpalke in orodja, ki so jih gasilci uporabljali v preteklosti.
Oba muzeja sta pomembna za ohranjanje kulturne dediščine našega kraja, saj prikazujeta način življenja in delo naših prednikov. Po obisku muzejev lažje razumemo, zakaj je pomembno dediščino spoštovati in ohranjati za naslednje rodove.
Ob koncu ogleda smo se vodnikoma zahvalili za zanimivo predstavitev ter se polni vtisov vrnili v šolo.